درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کارمندان خارجی دارای ویزای کار موقت کانادا(۳)

کارمندان خارجی دارای ویزای کار موقت کانادا(۳)

تغییرکارفرما

همه کارگران موقت خارجی مجاز به تغییر کارفرمایان خود هستند، اگر به‌دنبال محل دیگری برای کار بگردید مجازات یا اخراج نخواهید شد. بانک مشاغل ملی یا وب‌سایت کار در کانادا به شما کمک می‌کنند تا به دنبال شغل جدیدی بگردید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت‌های کاریابی در کانادا مراجعه کنید.

در بسیاری از موارد، کارفرمای جدید باید اجازه استخدام شما به‌عنوان یک کارگر موقت خارجی را داشته باشد. برای انجام این‌کار، کارفرما باید ابتدا از منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا (HRSDC)/ خدمات کشور کانادا، چیزی را درخواست کند که به‌عنوان گرایش بازار کار (LMO) شناخته می‌شود، اگر نتیجه (LMO) منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا یا خدمات کشور کانادا، مثبت بود، کارفرما اجازه استخدام شما را دارد.

شما تنها درصورتی‌که مجوز کار باز داشته‌باشید می‌توانید مجوز کار جدید درخواست کنید. از کارفرمای جدید خود بخواهید تا یک نسخه از نامه و ضمیمه LMO مثبت را به شما بدهد. هنگامی‌که این اسناد را دریافت کردید می‌توانید از اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) یک ویزای کار جدید درخواست کنید.

در بعضی موارد، شما باید با کارفرمای جدید قرارداد استخدام امضا کنید.

اگر شغل خود را ازدست بدهید

در این موارد، کارفرما پیش از این‌که از شما بخواهد تا شغل‌تان را ترک کنید، باید به شما اخطار کتبی و غرامت فسخ پرداخت کند. هرچند، اگر شما به‌خاطر یک دلیل موجه کار را ترک کنید (برای مثال، سوء رفتار جدی یا از دست دادن کار بدون دلیل منطقی) دیگر لازم نیست کارفرما به شما هشدار دهد.

اگر شما برای یک دوره خاص زمانی و یا یک شغل خاص قرارداد کار دارید زمانی که قرارداد به‌پایان می‌رسد، کارفرما ملزم به یادآوری به شما نیست.

قوانین مربوط به هشدار فسخ استخدام، تا حد زیادی به منطقه یا ایالتی که در آن زندگی می‌کنی بستگی دارد.

اگر کارفرما در زمان برکناری شما از قانون پیروی نکند، شما می‌توانید به دفتر استانداردهای نیروی کار یا استخدام منطقه‌ای یا ایالتی یا دفتر برنام نیروی‌کار فدرال، شکایت کنید.

اگر شما تحت پوشش قرارداد اتحادیه هستید، می‌توانید از طریق اتحادیه اقدام به شکایت رسمی کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz