درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کار و تحصیل در کانادا

کار و تحصیل در کانادا

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلان بین‌المللی مقاطع دکتری در کشور کانادا

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات تکمیلی را در کشور کانادا به اتمام می‌رسانند تمایل دارند تا در کشور کانادا بمانند و تجربه کاری کسب کنند.

هنگامی‌که دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی خود را در برنامه‌ مجاز یکی از موسسات دانشگاهی واجد شرایط در کشور کانادا به‌اتمام رساندند، می‌توانند مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی درخواست کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در کشور کانادا کار کنند.

در تلاش برای حفظ دانشجویان بین‌المللی، اخیرا اداره شهروندی و مهاجرت به کانادا (CIC) برای انعطاف‌پذیری و پاسخگویی بیشتر به نیازهای دانشجویان بین‌المللی در برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی تغییراتی ایجاد کرده است.

براساس برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی، اکنون دانشجویان بین‌المللی می‌توانند یک مجوز کار سه‌ساله کسب کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد که برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعتی کار کنند و دیگر لازم نیست که در زمان درخواست اجازه کار، پیشنهاد کار از کشور کانادا داشته باشند.

دانشجویان بین‌المللی در صورتی برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی واجد‌شرایط هستند که:

  • پیش از تکمیل برنامه خود هشت ماه تمام وقت مشغول به تحصیل بوده باشند و باید از موسسات زیر فارغ‌التحصیل شده باشند:
  • یک موسسه آموزشی عمومی تحصیلات تکمیلی (دانشگاه، کالج یا CEGEP)، یا
  • یک موسسه آموزشی خصوصی تحصیلات تکمیلی که تحت همان قوانین و مقررات موسسات دولتی عمل می‌کند و حداقل ۵۰ درصد از بودجه عملیاتی آن از کمک‌های دولتی ‌می‌باشد. یا
  • موسسات آموزشی خصوصی کانادایی که براساس قاون ایالتی یا منطقه‌ای مجاز به اعطا مدرک هستند.
  • باید ظرف ۹۰ روز پس از دریافت تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی خود، اجازه کار را درخواست کنند. تاییدیه کتبی تایید می‌کند که فارغ‌التحصیلان الزامات برنامه خود را برآورده کرده‌اند.
  • باید برنامه آموزشی را تکمیل کنند و بگذرانند و ابلاغیه کتبی دریافت کنند که مبنی بر دریافت مدرک، دیپلم و یا گواهی آن‌ها است.
  • باید درزمان درخواست ویزای کار، ویزای تحصیل معتبر داشته باشند.

برنامه تحصیلی باید حداقل دوساله باشد تا فارغ‌التحصیلان بتوانند ویزای کار سه‌ساله دریافت کنند. هرچند اگر مدت برنامه کمتر از دوسال باشد اما هشت ماه به‌طول انجامیده باشد، فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای مدت زمانی مشابه با برنامه تحصیلی ویزای کار دریافت کنند. در مواردی که دانشجو مدرک یا دیپلم یک‌ساله‌ را از موسسه آموزشی معتبر کسب کرده باشد و بتواند در ظرف دوسال مدرک یا دیپلم معتبر کانادایی خود را با موفقیت تکمیل کند، مجاز به دریافت ویزای کار سه ساله می‌باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz