درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کریسمس ها را در سوئد بگذرانید

کریسمس ها را در سوئد بگذرانید

کریسمس ها را در سوئد بگذرانید

روز کریسمس روزی است که مردم بسیاری در کشورهای مختلف آن را جشن می گیرند. هر کشوری ممکن است در کنار جشن های معمولی که به صورت عموم رایج است، مراسم مخصوصی نیز برای خود داشته باشند. در سوئد ۲۴ دسامبر روز کریسمس است. دانش آموزان و کارمندان در این روز تعطیل هستند و همه منتظر صدای در هستند تا بابانوئل از راه برسد و هدایای کریسمس را به آن ها بدهد.

  • جشن های خانوادگی

جشن_های_خانوادگی

مردم برای روز کریسمس برای خرید هدایا و غذا به فروشگاه های شلوغ شهر می روند، خانه هایشان را تمیز کرده و طبق عادت های قدیمی هر خانواده خانه را تزیین می کنند. مراسم کریسمس در سوئد یکی از وقایع مهم هر خانواده می باشد که همه به این فکر هستند که کجا جشن بگیرند. همان طور که می دانید سوئد کشوری بزرگ است و به همین خاطر ممکن است مردمی که در شهرهای مختلف زندگی می کنند، برای بودن در کنار خانواده خود مجبور باشند راه زیادی را طی کنند؛ بنابراین در این ایام مردم در سوئد زودتر نسبت به خرید بلیط قطار و هواپیمای خود اقدام می کنند.

  • آداب کریسمس

آداب_کریسمس

کریسمس در سوئد ترکیبی از آداب و رسوم داخلی و خارجی است. امروزه بیشتر مردم در سوئد به یک طریق کریسمس را جشن می گیرند و خیلی از سنت های محلی دیگر رسم نمی باشد. غذایی که در روز کریسمس خورده می شود هنوز به زندگی در مناطق مختلف کشور و اصالت فرد مربوط است.

  • تعطیلات کریسمس

انتظارات_مردم_در_روز_کریسمس

کریسمس در سوئد تعطیل است و پس از آن نیز سال نو میلادی شروع می شود که این ایام نیز تعطیل است و گاها تعطیلات به یک هفته در ژانویه طول می کشد. این روزها زمان بسیار مناسبی برای تفریح و دید و بازدید دوستان و خویشاوندان می باشد. همچنین مردم در این دوره تعطیلات به مسافرت نیز می روند. البته امروزه به خاطر تغییر نوع زندگی مردم جشن های کریسمس کمی پیچیده تر شده اند.

  • انتظارات مردم در روز کریسمس

به عنوان یک قاعده مردم سوئد انتظاراتی دز روز کریسمس دارند. خیلی از مردم دوست دارند روز کریسمس، آسمان آبی و آفتابی باشد در حالی که برف روی زمین نشسته باشد. همه دوست دارند در این ایام در سلامتی کامل باشند و ژامبون خوشمزه ای میل کنند. همچنین بچه ها در این روز بسیار شاد هستند و انتظار گرفتن هدایای متنوعی از طرف بزرگترها دارند.

همچنین چند روز قبل از روز کریسمس، سوئدی ها به دنبال درخت مناسبی برای این روز هستند چون درخت کریسمس سمبل مهمی از این روز به شمار می رود. اصولا مردم به دنبال درخت هایی با شاخه های منظم و پر می باشند و اگر در شهر زندگی کنند درخت را از خیابان ها می خرند. درخت ها توسط بالن های رنگی، وسایل تزیینی پر زرق و برق و چراغ های رنگی تزیین می شوند و همچنین هدایا را در زیر درخت قرار می دهند.

در تمام کشورها تقریبا مراسم روز کریسمس یکسان است و تنها تفاوت های کمی در رسوم مناطق مختلف وجود دارد. اگر شما هم قصد سفر به سوئد دارید، حتما یکی از بهترین زمان ها در همین ایام، کریسمس است چون در دوره تعطیلات، تفریحات و دیدنی های فراوانی برای شما وجود خواهد داشت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz