درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کلیسای کغارد ارمنستان

کلیسای کغارد ارمنستان

 کلیسای کغارد از معدود کلیساهای صخره ای در ارمنستان است که بنای ساختمان اصلی آن به قرن چهارم میلاد برمی گردد. این کلیسا سپس در سال ۱۲۵۱ تکمیل و توسعه یافت. نام این کلیسا (به معنی سر نیزه) از نیزه ای بر می آید که در زمان مرگ حضرت مسیح به بدن وی اصابت کرد. این نیزه در قرن سیزدهم به این کلیسا آورده شد و سپس برای نگهداری به موزه کلیسای اجمیادزین منتقل شد.

در هنگام ورود به کلیسا، غارها و کنده کاری هایی در دل سنگ ها تراشیده شده و در سمت راست صخره های فرو رفته ای است که  بنا به باور افراد محلی در صورتی که زائران بتوانند سه سنگ از هفت سنگ را به داخل آن فرو روفتگی بیندازند به آرزوی هود می رسند. ورودی این کلیسا با سقفی حکاکی شده و دارای ۹ قوس سنگی است که بین سال های ۱۲۵۱ تا ۱۲۲۵ و پس از ویرانی هایی که در سال ۹۲۳ توسط نصر، فرمانده عرب به بار آمد ساخته شد. خارج از کلیسا روی صخره های سنگی، شیر سلطنتی که نماد خانواده زاکاریان است حکامی شده. در قسمت پشتی کلیسا مقبره شاهزاده پاپاک پروشیان و همسرش قرار دارد و نماد سلطنتی این خاندان، دو شیر زنجیر شده و یک عقاب بر روی سنگ های مقبره حک شده است. در نزدیک ورودی حوضچه ی کوچکی قرار گرفته که از چشمه ای مقدس پرآب می شود و از آب آن در مراسم مذهبی استفاده می شود.

این کلیسا در فهرست ثبت یونسکو قرار دارد و یکی از معروف ترین نقاط گردشگری در ارمنستان به شمار می رود.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz