درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا۲

کیفیت امکانات پژوهشی آمریکا۲

در اکثر رشته های آموزشی در دانشگاه های آمریکا, امکانات تحقیقاتی نسبت به دانشگاه های ایران برتر می باشد و این مسئله به کیفیت آموزش عالی دانشگاه های آمریکا می افزاید.

تجربه فرهنگی و اجتماعی

یکی دیگر از مزایای بزرگی که تحصیل در خارج از کشور دارد آشنایی با فرهنگ و ساختار اجتماعی دیگر  کشورها است. البته در مورد آمریکا به دلیل داشتن خاصیت مهاجر پذیری که در سابق داشته، این امکان وجود دارد که بسیاری از فرهنگ های دیگر را نیز بتوان شناخت. دانشگاه های آمریکا به طور متوسط از بیش از ۸۰ کشور دنیا دانشجو می پذیرند. کسب این تجربه هم در سطح شخصی و هم در سطح اچتماعی از ارزش بالایی برخوردار است. همچنین آشنایی با دیگر فرهنگ های دنیا فرصت بسیار مناسبی است برای ارزیابی ضعف ها و قدرت های فرهنگ ایرانی  و از طرف دیگر وجود دانشجویان ایرانی در دانشگاه های خارجی تصاویر بسیار مخدوشی که دیگران نسبت به کشور ما دارند را به چالش می کشد.

تجربه بین‌المللی

همچنین تحصیل در خارج از کشور می تواند امکان کسب تجربه های تحقیقاتی و حرفه ای در سطح استانداردهای بین المللی را فراهم کند. در کشوری مانند آمریکا تحقیقات دانشگاهی از استانداردهای بالای علمی برخوردار است و کار در چنین محیطی باعث رقابت پذیری بین المللی تحقیقاتی یا حرفه ای را امکان پذیر می نماید. جامعه جهانی روز به روز در حال رشد است و با توجه به این مسئله و ورود ایران به سازمان تجارت جهانی آشنایی با ساختار علمی، اقتصادی و صنعتی کشورهای توسعه یافته از هر لحاظ می تواند بسیار ارزشمند باشد.

یادگیری زبان

آموزش و یادگیری زبان های خارجی در ایران نیز امکان پذیر است، اما فقط با زندگی کردن در محیط کشورهای خارجی این امکان بوجود می آید که زمینه یادگیری زبان در سطوح پیشرفته تر فراهم می شود. با توجه به این که زبان انگلیسی، در حال حاضر به عنوان استاندارد ارتباطی در تمامی کشورهای دنیا است و یادگیری آن در بسیاری از زمینه های زندگی مفید می باشد.

امکان دریافت کمک هزینه

از مزایای دیگر برای ادامه ی تحصیل در کشورهایی مثل آمریکا داشتن کمک هزینه تحصیلی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتراست که در بسیاری مواقع شهریه دانشگاه و بسیاری از اوقات هزینه زندگی را نیز در دوران تحصیل در بر می گیرد. البته امکان دستیابی به کمک هزینه در هر شرایطی هم امکان پذیر نیست.

پایه ای برای مهاجرت

جدا از قضاوت های ارزشی، بسیاری از دانشجویان ایرانی علاوه بر علاقه به تحصیل با امکانات بهتر به تحصیلات خارج از کشور به عنوان پله ای برای مهاجرت نگاه می کنند. با توجه با اینکه گرفتن اجازه اقامت در کشوری مثل آمریکا پس از اتمام تحصیل به طور معمول ۵ سال طول می کشد و در بسیاری از مواقع بسیار دشوار می باشد، این روش به عنوان راه مهاجرت برای جوانانی است که امکان مهاجرت از روش های دیگر را ندارند. معولا در سطح اجتماع, مهاجرت تاثیرات فراوانی را به دنبال دارد که الزاما همیشه مثبت نیست, برای مثال “فرار مغزها” از مسائل مشکل سازی است که کشورمان در گیر آن شده است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz