درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گاف خبرگزاریها در تغییر ارزش ریال

گاف خبرگزاریها در تغییر ارزش ریال

به گزارش تابناک، بانک جهانی در گزارشی از روند تغییر ارزش پولهای ملی کشورها در برابر دلار اعلام کرد ریال ایران در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۴ برابر با تابستان ۱۳ درصد ارزش خود را از دست داده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بانک جهانی در گزارشی از روند تغییر ارزش پولهای ملی کشورها در برابر دلار اعلام کرد ریال ایران در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۴ برابر با تابستان ۱۳ درصد ارزش خود را از دست داده است……

مدیون هستید اگر فکر کنید تابناک، از روی دست خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم تقلب کرده.

بماند که اصل خبر، گاف بزرگی است  و باقی خبرگزاری ها، صرفا با کپی کاری اقدام به نشر آن کرده اند.

بار دیگر در خبر دقت کنید. بنا بر خبر فوق اگر شما در ابتدا سال ۲۰۱۴ صد دلارسرمایه داشتید؛ با گذشت سه ماه، سرمایه شما با ضریب افت ۵۰٫۳ درصدی ، کمتر از نصف می شود؛ یعنی معادل پنجاه دلار خواهد بود. سپس سرمایه پنجاه دلاری شما، با گذشت سه ماه دیگر مجددا  ۵۱٫۴ درصد افت می کند؛ یعنی باز کمتر از نصف می شود و حدود ۲۵ دلار خواهد بود. در نهایت سرمایه ۲۵ دلاری شما با گذشت سه ماه دیگر، مجددا ۱۳ درصد افت می کند و حدود ۲۲ دلار خواهد بود.

یعنی مقدار ریالی که در ژانویه ۲۰۱۴ معادل صد دلار بوده، در سپتامبر همان سال معادل ۲۲ دلار خواهد بود. به عبارت دیگر بنا بر محاسبات فوق، دلار باید بین ژانویه ۲۰۱۴ تا سپتامبر همان سال بیش از چهار و نیم برابر شده باشد.

حالا شاید متوجه شده باشید خیرگزاری تسنیم، در محاسباتش چه گافی داده و بقیه خبر گزاریهای معتبر هم بدون توجه به ماجرا، صرفا مطلب را کپی کرده اند و بعضا به نام خود منتشر کرده اند.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت  – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz