درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گردش در اونتاریو

گردش در اونتاریو

گردش در اونتاریو؛ تابستان درکنار دریاچه‌های بزرگ شهری مدرن

ما فکر می‌کردیم که سفر به اونتاریو یک رویای موهوم دست‌نیافتنی است، نه به‌این دلیل که رسیدن به آن سخت است یا به دنبال زمان مناسب آن هستیم بلکه به‌دلیل اینکه تقریبا برای یکی از بی‌نظم‌ترین گروه‌های دوستانه حتی مطرح کردن سفری دسته‌جمعی غیرممکن است. اما ما این‌کار را انجام دادیم و بالاخره در سفر به کانادا، از شهر دیدنی و جذاب اونتاریو دیدن کردیم.

زمانی که به سرزمین هزار جزیره ی کانادا می رسید، به‌طور غریزی می‌خواهید تا حد امکان زمان زیادی را در کنار آب صرف کنید. این دقیقا همان کاری است که ما انجام دادیم. ما هر روز در سفر بودیم تا دیدن ۱۰۰۰ جزیره را از دست ندهیم. بعضی از این جزیره‌ها بسیار کوچک بودند. پس از صرف ناهار چیپس و ماهی و موج سواری در ساحل، باید از موج‌ها دوری می‌کردیم چون وقتی دمای آنجا به ۲۷ درجه می‌رسد، دلتان نمی‌خواهد در اینجا بمانید. ما از چند کشتی شکسته بازدید کردیم و روز ما در روستاهای استان انتاریو به پایان رسید.

قلعه‌های کهن و کلوچه‌های تازه

زمانی که به کینگ‌استون رسیدیم در یک مسافرخانه ویکتوریایی فرانسوی زیبا اقامت کردیم که مهمانخانه هوشلاگا (Hochelaga) نامیده می‌شد. به‌سهولت می‌توانم بگویم که این مهمانخانه یکی از بهترین ‌جاهایی بود که من تا به‌حال در آن اقامت داشتم، فقط به این دلیل که در تمام ساعات کلوچه‌های تازه سرو می شد، حتی در ساعت ۲ نیمه شب. اولین مورد در دستورکار ما دیدن قلعه هانری بود که همگی بی صبرانه منتظر آن بودیم. بازدید از این قلعه درحالی که لباس نظامیان قدیمی بریتانیایی را برتن داری، واقعاً هیجان انگیز است. بعدازظهر با گشتی دراطراف کینگ‌استون – شهری شبیه شهرهای اروپایی- در خیابان های سنگفرش شده پیچ‌درپیچ و رستوران‌های تاپاس که درخیابان‌ها به خط شده بودند، سپری شد.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz