درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گردش در کبک (۲)

گردش در کبک (۲)

گردش در کبک؛ شهری رمانتیک، تاریخی و درحال توسعه

خوش‌خوراکی بخشی از میراث مردم کبک است. بنابراین کار ما این شد که بسیاری از آن‌ها را تا حد امکان امتحان کنیم. در روز سوم دیدار از کبک از رودخانه ایل ‌دی اورلئان عبور کردیم تا از مزارع و نمونه‌ای از محصولات ارگانیک این شهر بازدید کنیم. ما در آنجا با تور پیاده‌روی خوراک شناسی شهر قدیمی همراه شدیم و طعم غذاهای ویژه سرآشپزان کبک را چشیدیم. غذاهایی رویایی.

با شکمی نسبتا بزرگتر از دیروز از خواب برخواستیم که نشان می‌داد که زمانش رسیده است که به سفر خود کمی ورزش اضافه کنیم. سوار بر دوچرخه شدیم و در امتداد خیابان ساحلی لاورنس رکاب زدیم. هیچ برنامه‌ای برای آن روز نداشتیم. بنابراین از یک فرد محلی خواستیم تا مکانی را به ما پیشنهاد دهد. او ما را به سمت ونداک هدایت کرد، که نزدیک به منطقه اقوام اولیه است و گالری‌های هنری مدهوش کننده‌ای دارد. پس از دیدن گالری هنری شهر کبک، به پیشنهاد یکی از دوستان، شب را با بقیه همراهان خود در بار جشن گرفتیم. فکر نمی‌کردیم که این ایده به خوبی ایده صبح روز بعد باشد، اما این ایده یک شب زیبای رویایی برای ما ساخت.

این آخرین روز سفر و دیدار ما از شهر کبک بود، بنابراین سریعا خود را از رختخواب بیرون کشیدیم تا روز آخر را به بهترین روز تبدیل کنیم. بسیاری از اهالی محلی به ما خاطرنشان کردند که نباید دیدن آبشار مونت‌مورنسی را از دست بدهیم، بنابراین این اولین کاری بود که انجام دادیم و عکس‌های بسیار جذابی گرفتیم. سپس سوار قطار بای‌سنت‌‌پائول (Baie-Saint-Paul) شدیم، معمولا از مناظر بای‌سنت‌‌پائول به عنوان بهشت هنرمندان یاد می‌شود. من تاحدودی عاشق هنر هستم و هر نقاشی را که می دیدم وسوسه می شدم آن را بخرم. پس از تصفیه حساب با این هتل بسیار سرد که به وسیله همان کسی طراحی شده بود که سیرک آفتاب (فکر می‌کنم واقعا باشکوه است) را افتتاح کرده بود، به ایستگاه قطار بازگشتیم تا سفر پنج روزه‌ خود در کبک را با خاطراتی به یادماندنی و بهترین غذاها را که به سرعت برق و باد گذشت، به پایان برسانیم.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz