درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گردش در کبک

گردش در کبک

گردش در کبک؛ شهری رمانتیک، تاریخی و درحال توسعه

زمانیکه سفر خود به شهر کبک را برنامه‌ریزی کردیم، می‌دانستیم که جوانه‌های چشایی خود را درمعرض خطر قرا می‌دهیم، اما آنچه ما آمادگیش را نداشتیم عدم خویشتن‌داری بود. در کبک هزاران کافه و شیرینی‌پزی وجود دارد که یکی از دیگری پخت بهتری دارند. ما در تمام زندگی خود هرگز مواد غذایی تا این حد خوشمزه نخورده‌ بودیم. از آنجایی که ما کاملا در شیوه زندگی اهالی کبک غرق شدیم، این سفر تماما درباره زیاده‌روی های تند و تیز در بعضی فرهنگ‌ها است.

به شهر کبک که رسیدیم با کمی خستگی از سفر با هواپیما از خواب برخواستیم و فقط استشمام عطر کافه‌های خیابان به ما کمک کردند تا بر این حال غلبه کنیم. ما سفر خود را با حرکت با قایق به سمت گراس‌ایل و یک مکان تاریخی ایرلندی آغاز کردیم. ناهار را در راستای رودخانه سنت لاورنس در کافه دوموند صرف کردیم؛ واقعا صبحانه مقوی و به یادماندنی بود و مقدمه‌ای بر تجربه ما از غذاهای کبک بود. شام را در پاناچا صرف کردیم و به همان اندازه خوشمزه بود. بعدها فهمیدم زمانی که در کبک بودم فقط راجع‌به خوردنی های این شهر می‌نوشتم.

کبک۲

ما روز خود را در Cochon Dingue (به معنای خوک دیوانه) آغاز کردیم. همه فکر می کردیم که به زودی به این ظرف های دست ساز مخصوص اسپرسو عادت کرده ایم. همزمان که با شیرینی‌های فرانسوی درحال قدم‌زدن بودیم از ساختمان‌های قرن ۱۷ و خانه‌های باستانی شهر کبک دیدن می‌کردیم. ما سوار تراموا شدیم تا به قصر ییلاقی فرانتناک برویم که چشم‌اندازی باورنکردنی به دشت آبراهام داشت. لباس‌های مردمان قرن ۱۷ و ۱۸ ما را بسیار متعجب کرد، ما پی بردیم که فستیوال دلا نوول فرانسه در حال برگزاری است، فستیوال پنج روزه‌ای که برای زنده نگه داشتن فرهنگ کبک برگزار می شد و تلاش می‌کرد تا آن را ترویج دهد. بنابراین رفتیم که از این فستیوال دیدن کنیم.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz