درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گرفتن اقامت در ارمنستان

Travel with passport and map

امروزه برخی افراد به دلایل مختلف مانند کار یا داشتن خویشاوند، شرایط آب و هوایی، محل زندگی وغیره در کشور های دیگر اقامت می کنند. یکی از این کشور­هایی که درخواست برای اقامت دارد، ارمنستان است. با نوشتن این مطلب می خواهیم راهکارها و چگونگی اخذ اقامت ارمنستان را به شما نشان دهیم:

  1. اقامت موقت

کسانی می توانند اقامت ارمنستان بگیرند که دلایل کافی برای اقامت به مدت ۱ سال در این کشور را داشته باشند. دوره اقامت ارمنستان هر سال داده می شود و برای اقامت بیشتر باید یک سال دیگر آن را تمدید کرد. برای اقامت موقت باید درخواست خود را به جمهوری ارمنستان تحویل دهید تا کارت دریافت اقامت موقت به شما داده شود. همچنین عوارض و مالیات های آن را باید پرداخت کنید.

از مدارکی که باید برای اقامت در ارمنستان داشته باشید، عبارتند از: کارت اقامت موقت ، کارت اقامت دائم و گذرنامه اختصاصی.  همچنین بر اساس قانون دولت ارمنستان، باید مالیات و عوارض دریافت کنید.

گرفتن اقامت در ارمنستان۱

  1. اقامت دائم:

به کسانی اقامت دائم ارمنستان داده می شود که:

  • ثابت کنند که والدین آن ها مانند: پدر، مادر، خواهر، برادر و همسرشان در ارمنستان هستند.
  • حتما برای خود خانه داشته باشند و امرار معاششان تامین باشد.
  • طبق قانون ارمنستان، مهاجر باید ۳ سال در ارمنستان ساکن باشد. همچنین برای آن دسته از افرادی که دارای شرکت یا موسسه هستند و به نوعی کارآفرینی می­کنند نیز می­توانند در این کشور اقامت کنند. اقامت دائم به مدت ۵ سال اعتبار داشته  که هر بار باید ۵ سال دیگر آن را تمدید کرد.
  • جهت تمدید کارت اقامت دائم باید حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام مهلت آن ، درخواست تمدید ارائه گردد . مدارک مورد تائید اقامت موقت دائم و اختصاصی به ترتیب: کارت اقامت موقت ، کارت اقامت دائم و گذرنامه اختصاصی است .

گرفتن اقامت در ارمنستان۲

۳٫ اقامت ویژه :

اقامت دائم ویژه به آن دسته از افرادی داده می شود که ارمنی بوده و یا بیگانگانی باشند که در ارمنستان اقامت دارند و کار­های فرهنگی و اقتصادی دارند. مدت اعتبار پروانه ۱۰ سال است که بارها قابل تمدید است .

 


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz