درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

گرین‌کارت و اقامت دائمی در آمریکا (۲)

گرین‌کارت و اقامت دائمی در آمریکا (۲)

تمدید گرین‌کارت

چگونه درخواست تمدید گرین‌کارت بدهیم؟

اگر شما از مقیمان دائمی هستیدکه گرین‌کارت ده‌سالتان به اتمام رسیده است یا در طول ۶ ماه بعد منقضی می‌شود، باید روند تمدید را آغاز کنید، به این‌صورت که:

  • فرم الکترونیکی I-90 را تکمیل کنید و درخواست تعویض کارت اقامت بدهید.
  • فرم کاغذی I-90 را تکمیل کنید و از طریق نامه درخواست تعویض کارت اقامت نمایید.

اگر خارج از آمریکا باشید چطور می‌توانید گرین‌کارت را تمدید کنید

اگر شما در خارج از آمریکا باشید و ۶ ماه به انقضای گرین‌کارتتان باقی مانده باشد (اما در طول یکسالی که آمریکا را ترک کرده‌اید و پیش از انقضای گرین کارت باز می‌گردید) باید به محض بازگشت به آمریکا گرین کارت خود را تمدید کنید.

اگر زمانی که گرین کارت منقضی می‌شود شما در خارج از کشورآمریکا باشید و پیش از ترک آمریکا گرین کارت خود را تمدید نکرده باشید، باید پیش از اقدام به تکمیل فرم I-90 برای تمدید گرین‌کارت، با نزدیکترین کنسولگری آمریکا، دفاتر خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) یا بنادر ورودی آمریکا تماس بگیرید.

چه زمانی گرین‌کارت تمدید می‌شود؟

اگر از مقیمان دائمی هستید و فرم I-551 با اعتبار ۱۰ ساله دارید و کارت منقضی شده است یا در طول شش ماه منقضی می‌شود، باید گرین‌کارت خود را تمدید کنید.

توجه: اگر شما به‌طور مشروط اقامت دارید و وضعیت شما بررسی شده است، این دستورالعمل برای شما کاربرد ندارد. در این موارد، باید از فرم I-751 استفاده کنید.

چگونه به وضعیت درخواست خود پی می‌برید؟

شما باید وضعیت درخواست خود را به‌صورت آنلاین از قسمت My Case Status(شرایط موقعیت من) در سایت سفارت آمریکا بررسی کنید. لطفا به‌خاطر داشته باشید که ارقام دریافتی پرونده‌های الکترونیک به مدت ۷۲ ساعت در ” My Case Status(شرایط موقعیت من) ” قابل دسترسی نیستند. اگر درارتباط با مهاجرت سوالی دارید، باید با شماره ۵۲۸۳-۳۷۵-۸۰۰-۱ مرکز خدمات مشتریان ملی (NCSC) در خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) تماس بگیرید. باید آمادگی داشته باشید اطلاعات خاصی درباره درخواستتان، مانند ارقام دریافتی، شماره ثبت خارجیتان، اسم و تاریخ تولدتان را به کارمندان (USCIS) ارائه دهید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz