درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

۲جاذبه هیجان انگیز ایروان که بازدیدآن آرزوست

۲جاذبه هیجان انگیز ایروان که بازدیدآن آرزوست

ایروان یکی از بزرگ ترین شهر های ارمنستان می باشد که پایتخت آن نیز به شمار می رود. این شهر همچنین مهد فرهنگ، هنر و صنعت در کشور است. این شهر از سال ۱۹۱۸ پایتخت بوده و هفتمین شهر واقع در دشت آرارات بوده است.

تاریخچه ایروان به قرن هشتم برمی گردد. این شهر در قرن بیستم رشد چشمگیری داشت تا جایی که ارمنستان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد. در آن زمان این شهر دارای رستوران های متعدد، کافه ها و دیگر صنایعی شد که در آن دوره مرسوم نبود.

این شهر در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه یونسکو گردید و عوض شهر های اروپا گردید.

در ارمنستان جاذبه های خیره کننده ای وجود دارد که دیدن آن آرزوی هر بیننده ایست. با ما همراه باشید تا از این مکان های گردشگری هیجان انگیز آشنا شوید. پیشنهاد می کنیم حتما برای دیدن آن ها وقت بگذارید:

گاسگاد یا هزار پله

جاذبه هیجان انگیز در ارمنستان-۳

ساخت این بنا از سال ۱۹۷۱ در دوره اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد فاز اول در سال ۱۹۸۰ به پایان رسید و پیاده سازی قسمت های دیگر بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ توسط یک تاجر ارمنی آمریکایی  انجام گردید. در بالا ترین قسمت آن موزه ای بنا گردید که در سال ۲۰۰۰ افتتاح شد.

مهندس ANDER TAMANIAN، با طرح جامع خود پس از استقلال ارمنستان، جهان راحیرت زده نمود. یکی از این پروژه ها، ساخت هزار پله یا گاسگاد بود که در سال ۱۹۷۰ زیر نظر معمار TOROSIAN تکمیل گردید است .کاسگاد  پایین ترین نقطه شهر را از نظر ارتفاع (مرکز شهر ) به بالاترین نقطه (شمال شهر و پارک پیروزی )وصل می کند. این ساختمان دارای ۷۵۰ پله است که آن را ۱۰۰۰ پله می نامند. همچنین در مجموعهcafeschian شاهد مجسمه های شیشه ای ( ساخت زوجی از کشور چک ) وهمچنین مجسمه های از هنرمندان دیگر واثار معروفی از خانجیان ونقاشان برجسته دیگر می باشیم . در شمالی ترین قسمت این ساختمان آثار هنرمندان معروف قرار دارد. اما در سال های اول تا کنون دستنخورده مانده است.

موزه Cafesjian

جاذبه هیجان انگیز در ارمنستان-۲ جاذبه هیجان انگیز در ارمنستان-۱

این موزه هنری، بهترین آثار معاصر را به ارمنستان هدیه کرد و مسافران تور ارمنستان را شگفت ­زده نمود. این موزه تماما به آثار جرارد کیفجین می باشد که در سال ۲۰۰۹ به مناسبت سالگرد تاسیسش، CCA  به نمایش هنر معاصر خود ادامه خواهد داد و همچنین در آن کنسرت، فیلم، نمایش و غیره برگزار می شود. همچنین آموزش های هنری برای دانش آموزان و بزرگسالان برگزار می کند که بالغ بر۱ میلیون بازدید کننده تور ارمنستان از این بنا بازدید می کنند.

در این موزه حدودا ۵۰۰۰ اثر هنری وجو دارد که شامل آثار شیشه ای بسیار زیبا می باشد قرار دارد. از دیگر اثرات شیشه هنرمندان ای می توان به: Dale Chihuly, Bohumil Elias, Pavel Hlava, Jaromír Rybák, Ivana Šrámková, Bertil Vallien, Lino Tagliapietra, Mark Peiser, و Hiroshi Yamano. همچنین این موزه دارای اثرات نقاشی هنرمندانی چون  Fernando Botero, Arshile Gorky, Jennifer Bartlett, Lynn Chadwick, Barry Flanagan, Jaume Plensa  و François-Xavier Lalanne.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz