درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان

دنیایی که در آن زندگی می کنیم بسیار عجیب و هیجان انگیز می باشد. گرچه تقریبا روزی نیست که دانشمندان، ما را از وجود آثار باستانی قدیم که از میلیون­ها سال پیش به جا مانده متعجب نکنند، هنوز هم مکان­ها و آثاری به جا مانده که باید کشف شود. کشور موقر اما غنی از فرهنگ و تاریخ ارمنستان، سرزمینی پر راز و رمز است در هر قرن، مردم محلی و بازدید کنندگان تور ارمنستان را می فریبد. بنابر­این اگر شما نیز علاقه مند به حل معما و گشودن راز­های این کشور هستید، با ما همراه شوید تا به مناطق دیدنی وعجیب ارمنستان سفر کنیم.

  1. Carahunge

Carahunge که “Zorats Karer” هم نامیده می شود استون هنج ” Stonehenge” ارمنستان است که در انگلستان به “fellow” معروف است که اصلیت و طرز کارش برای همه بازدید کنندگان سوال است. در جنوب ارمنستان، در مرز اتحاد جماهیر شوروی ، انرژی عارف "زوراتس کارر" به طور مداوم موجب کنجکاوی همه جهان شده است. این اثر تاریخی، شامل نحوه چینش سنگ ها، کیسه های دفن شده و سنگ های ایستاده به نام menhirs) ) می باشد. حتی در نگاه اول نمی توانید تصور کنید که صخره های پیچیده قبلا در قرن های پیش رصدخانه بوده است. حتی روایت شده است که در زمان های قدیم این رصدخانه بزرگ ترین رصدخانه جهان بوده است. اما این مطلب هنوز ثابت  نشده است. اما چیزی که بسیار شما را متحیر خواهد کرد همان عجیب بودن فضاست.

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان۷

  1. Sevsar

از دیگر مدارکی  که می توان از عجایب ارمنستان نام برد، اثر باستانی گغارکونیک رصد خانه Sevsar می باشد. سنگ نگاره های باستانی یافت شده در دامنه های کوه Sevsar "سیاه کوه"، واقع در استان گغارکونیک از جاذبه های عجیب هستند که همواره برای مسافران جالب توجه بوده اند. واقع در مرز استان گغارکونیک، شمال ارمنستان، برخی از محققان منشاء نقاشی سنگ را به ورود بیگانگان ربط داده اند. اما باور کردن اینکه مردم در قرن سوم بدن انسان را روی سنگ ها حک کنند سخت است. نشانه های حک شده در سنگ نواره ها واضح اند اما پیغام واقعی آن ها هنوز مشخص نیست. اما باستان شناسان در حال جست و جو و کشف این معمای عجیب هستند.

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان۶

  1. روستای Khndzoresk-cave

استنهنج ارمنستان تنها جایی نیست که توجه انسان را به خود جلب می کند اما بلکه علاقه مندان بسیاری برای دیدن بزرگ ترین روستای شرق ارمنستان لحظه شماری می کنند. این روستا که در یک شیب تند و دره باریک قرار گرفته است، یکی از جالب ترین مکان­هایی ست که ساخته دست انسان است. ساخت این روستا به  سال ۱۹۵۱ برمی­گردد. به جز غارهایی که در این روستا وجود دارد، می­توانید قلعه های زیادی را در این روستای زیبا ببینید. همچنین در این روستا، صومعه Saint Tadevos، صومعه Saint Hripsime و مدرسه “Anapat” را می­توانید ببینید.

همچنین پل Khndzores را که دو قسمت روستا را به یکدیگر پیوند می زند در لیست مناطق دیدنی که باید ببینید، قرار دهید.

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان۳

  1. کوه Azhdahak

استان گغارکونیک فقط جایگاه دریاچه سوان یا سنگ­نگاره های Sevsar نیست بلکه آتشفشان خاموش و زیبای Azhdahak نیز در اینجا قرار دارد. این مکان در بالای کوه Geghama  قرار دارد و سومین مکان بزرگ ارمنستان است که باستان شناسان را متحیر کرده است. همچنین این کوه دارای آثار تاریخیست و سنگ اژدها  در آنجا به صورت پراکنده دیده می شود.

 

سنگ  اژدها در کوه Geghama

سنگ هایی که شبیه اژدها هستند، از اژدهای افسانه ای الهام گرفته شده اند که طبق روایات و افسانه ها راه آب را بسته بودند موجب از خود گذشتگی انسان ها برای دسترسی به آب شوند.

همچنین وجود اسکلت های دیناسورها به ما یاد آوری می کند که شاید این داستان غیر واقعی نباشد. حفره های عمیق که به دور از آتشفشان هستند ما را به فکر کشف راز­های این مکان می اندازد.

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان۵

  1. Zvartnots tample  و کوه آرارات

معبد "زوارتنوتس" که به زیبایی در پس کتاب مقدس آرارات پنهان شده است، دقیقا از آثار باستانی است که تاریخچه ارمنستان را نشان می دهد. این معبد که به قرن هفت و هشت باز می گردد، عجایب زیادی را در خود پنهان کرده است. این معبد به دلیل ارتفاعش بسیار متفاوت شناخته شد، و هنوز سوال است که آیا با وجود اشتباهات معماری یا زلزله به این شکل درآمده است. آخرین بازسازی آن بسیار عجیب تر است، زیرا کلیسایی که بر پایه زوارتنوتس ساخته شده است، بر اساس آزمون زمان نیست اما این کلیسا با وجود شکل عجیبش، جزو یکی از مکان هایی ست که باید در فهرست مناطق گردشگری ارمنستان قرار گیرد.

۵ جاذبه عجیب در ارمنستان


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz