درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

۵ غذای برتر ارمنستان که باید امتحان کنید

۵ غذای برتر ارمنستان که باید امتحان کنید

 در مطالب گذشته به چند غذای ارمنی اشاره کردیم که مسافران باید آن ها را امتحان کنند. به دلیل نظرات بیشماری که در این سایت دریافت کردیم، تصمیم گرفتیم چند غذای خوش­طعم دیگر را به شما معرفی کنیم تا آن ها را امتحان کنید:

  1. کوفته (Kiufta (kofta))

درواقع کوفته یکی از غذا های معروف و سنتی خیلی از کشورها مانند افغان ها، عرب ها، اردن، کرد ها، لبنانی ها و غیره می باشد. در هر ملیت و هر کشوری، این غذا را با ادویه و طعم خواص خود درست می کنند. معمولا، کوفته ترکیب گوشت قلقلی که در ادویه و پیاز خوابانده شده است. اما در ارمنستان بسیار متفاوت است. ابتدا باید میان کوفته های کوفته اچمیادزین و کیاوار تفاوت قائل شویم. کوفته انواع متفاوتی دارد و هر کدام با نام های خاص هر ملیت یا روستا شناخته شده است. در ارمنستان پس از مدت­ها درست کردن کوفته به این شکل درامد که گوشت با ادویه و پیاز مخلوط شده و قبل از پختن قلقلی می شود و با کره سرو می شود. طبق گفته سرآشپزان، کوفته اچمیادزین نرم تر از کوفته گاوار است. اما شما مسافران تور ارمنستان باید کوفته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۴

  1. Basturma

تقریبا همه ارامنه که غذای سنتی درست می کنند این غذا را به خوبی می شناسند و طرفدار آن هستند. بنابراین اگر در ارمنستان به این غذا برخورد کردید، حتما آن را امتحان کنید. در زمان عثمانی، به این غذا “pastirma” گفته می شد. در ارمنستان، این غذا با گوشت بیف درست شده  است. به این گونه که گوشت نمک زده شده، شسته شده و به مدت ۱۵ روز در جایی نگهداری می شود. در آخر، خون و نمک از گوشت جدا شده و  basturma در خمیر متشکل از زیره سیاه خرد شده، سیر و paprika ،داغ و سپس خشک شده پوشیده می شود. به نظر خوشمزه می رسد. ما پیشنهاد می کنیم شما مسافران تور ارمنستان حتما این غذا را امتحان کنید.

۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۱ ۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۵

  1. Ghapama

اگر برای تنوع غذای گیاهی هوس کردید، این غذا مناسب خواهد بود. این غذا در جنوب ارمنستان بسیار معمول است. این غذا از کدو تنبل تشکیل شده است که با برنج پخته و با میوه پر شده باشد. میوه های درون آن معمولا: بادام، سیب، زردآلو، دو نوع آلوو کشمش می­باشند. پس از پر کردن کدو، آن را می پزند و سرو می کنند.

۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۲

  1. Zhengyalov hats

این غذا تقریبا در تمام رستوران ها و کافی­شاپ ها پیدا می شود که از انواع گیاهان سبز تشکیل شده است که در لایه ای از نان رول شده باشند.

اگر به ارمنستان سفر کردید این غذای خوشمزه را فراموش نکنید.

۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۶

  1. Alani

آیا به شکم خود در مسافرت اهمیت زیاد می دهید؟ به شما این غذا را پیشنهاد می کنیم. تصور کنید که یک هلو با شکر پر شده باشد. تجربه ایست که دهانتان را آب می اندازد.

در آینده باز هم تجربه های هیجان انگیز غذا­های ارمنستان را با شما به اشتراک می­گذاریم.

۵ غذای برتر ارمنستان که مسافران باید آن ها را امتحان کنند۳


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz