درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است

 

یک افسانه قدیمی ست که گردشگری در ارمنستان، تنها به تور فرهنگی، آفتاب گرفتن در دریاچه سوان، ستودن گارنی  و کلوپ های شبانه در ایروان منتهی می­شود. اما برخی مکان ها هستند که کمتر در معرض دید توریستان قرار می­گیرند. این مکان ها عبارتند از:

  1. قلعه Kakavaberd (قلعه Geghi )

این قلعه یکی از قلعه های واقع در ارمنستان است که به قرن ۹ و ۱۰ باز می­گردد. این بنا با غرور بر کوهی ایستاده و غیر قابل دسترس به ۳ طرف جاذبه های دیدنی می باشد. در آنجا می توانید قلعه، خرابه های ساختمان و یک کلیسا را خواهید دید.

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۱

  1. سنگ نگارهای Ughtasar

در میان کوه های اتحاد جماهیر شوروی، کوه Ughtasar وجود دارد که قابل توجه علاقه مندان به تاریخ می­باشد. نه تنها می توانید در این مکان دریاچه پریستین را ببینید، بلکه سنگ­نگاره های تاریخی و باستانی را مطالعه می­کنید که قدمتشان به ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ سال می رسد.

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است

  1. آبشار Trchkan

آبشار Trchkan معمولا به نام نیاگارای ارمنستان شناخته شده است و یکی از آثار معجزه آسای طبیعی به شمار می رود. این آبشار بزرگ ترین آبشار ارمنستان بوده و از پرجریان ترین آن ها در این کشور است.

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۷

  1. روستای قدیمی Khot

Khot قدیمی و Machu Picchu ارمنی، به زیبایی در گلوگاه وارتان هیجان انگیز واقع شده است. این مکان در اواخر آخرین قرن رها شده است. در اینجا می توانید کلیسای Mrgadzori Khach در نزدیکی دره میوه ببینید. این مکان توسط شیخ عباس ساخته شده که در افسانه ها روایت شده است که به عنوان حرمسرا استفاده شده است.

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۸

  1. Hunot کانیون (Hunot Canyon)

همچنین این مکان را به نام Jdrduz Canyon نیز می­شناسند. Hunot  در جنوب غرب شوشی (آرتساخ) واقع شده است. اینجا، در ارتفاع ۲۵۰ متری، می توانید رود خروشان Karkar را مشاهده کنید. همچنین اگر شجاعت داشته باشید که به سوی دره پیاده ­ روی کنید، از دیدن منظره آبشار­ها و مناطق طبیعی آن جا مانند آبشار، مناطق طبیعی، جنگل ها و غارهای سنگی متحیر خواهید شد.

Hunot Canyon غار معجزه گر Mamrot را در خود دارد که “zontikner” توسط محلی ها شناخته شده است. این منطقه دره عمیق و باریکیست که در آن جا می توان طلوع خورشید را نظاره کرد و به آواز پرندگان گوش سپرد.

  1. غار Azokh

این غار یکی از ۶ غاریست که کمتر مورد توجه بوده و محل قرارگیری سنگ نگاره های مربوط به هزاران سال پیش بوده است. این غار یکی از جالب ترین و قدیمی ترین غار­های ارمنستان است.

  1. دریاچه گوگی

ارمنستان از رودخانه ها و دریاچه ها غنی می باشند که پیشنهاد می کنیم حتما به عنوان مسافران تور ارمنستان آن را تماشا کنید. این دریاچه در دوره اتحاد جماهیر شوروی مورد توجه بود.

 

  1. قبرستان ارنج (Arinj)

هر که در مورد این قبرستان می­شنود، می پرسد که اتفاق جالبی می تواند در قبرستان بیفتد. ممکن است باورتان نشود که بیش از ۱۹۱ چلیپا سنگ در این قبرستان وجود دارد. این سنگ ها در معماری آثار باستان ارامنه استفاده شده است که توجه علاقه مندان تاریخ تور ارمنستان را به خود جلب می کند. این قبرستان در نزدیکی ایروان واقع شده است.

این مکان ها، از آثاری هستند که پیشنهاد می کنیم حتما آن ها را ببینید. برای اقامت در هتل های ارمنستان و دیدن این آثار باستانی زیبا، حتما با مشاوران ایران آنکارا تماس بگیرید.

۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۷ ۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۶ ۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۴ ۸ مکان گردشگری که تا کنون کشف نشده است۵


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz